Crna Gora slomila otpor upornog Čilea i prenijela dva boda u sledeću fazu!

Rukometaši Crne Gore savladali su Čile sa 35:33 u meču 3. kola grupe A Svjetskog šampionata

Crma Gora je ovom pobjedom prenijela dva boda u narednu fazu koja startuje u srijedu, a Crna Gora će na starru igrati protiv Francuske.

Čile je jako dobro započeo meč i voido 3:1, pa 4:2, ali se naša selekcija brzo konsolidovala i povela 7:4.

„Lavovi“ su od toga momentima imali konstantnu prednost, ali se čile nije nikako predavao i uvijek je bio za petama našoj selekciji, a u finišu poluvremena se praktično igralo gol za gol.

Ipak, Crna Gora je na veliki odmor otišla sa suficitom od dva gola, 20:18.

Uspio je Čile da početkom drugog poluvremena poravna rezultat prvo na 20:20, a onda i na 21:21. Kao mnogo puta na ovom meču Crna Gora je opet imala odgvor i brzo se odlijepila na plus tri.

Imali su „Lavovi“ u pojedinim momentima i plus četiri, 28:24, ali je večerašnji rival bio uporan i prilazio na minus dva.

Ipak, iskustvo i kvalitet su bili na našoj strani u samom finišu, pa je Crna Gora stigla do željenog rezultata i pobjede.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Miloš Vujović sa 12 golova, dok je Branko Vujović imao devet.