Đoković u finalu Mastersa u Parizu

Novak Đoković će sjutra braniti trofej na Mastersu u Parizu, u finalu protiv 18. igrača na ATP listi, Danca Holgera Runea

Srbin je u drugom polufinalu u sjajnoj igri slavio protiv Grka Stefanosa Ciciasa sa 2:1 (6:2, 3:6, 7:6).

Rune je prethodno prekinuo niz od 16 pobjeda Kanađanina Feliksa Ože-Alijsima, i tri titule zaredom, posljednju baš protiv njega u finalu Bazela, a revanš je bio silovit (6:2, 6:4).

Đoković je dobio prvi set sa lakoćom, oduzeo je dva puta servis rivalu a nije dozvolio Cicipasu nijednu šansu na svom servisu.

U drugom setu Cicipas je dva puta oduzeo servis ne dozvolivši brejk priliku, a u trećem…

Đoković je dva puta imao po dvije vezane brejk lopte, Cicipas nijednu.

Grku je kod prve brejk prilike pomogao Đokovićev promašaj otvorenog terena bekhend paralelom u trećem gemu, a u devetom je dugu razmjenu Đoković krunisao inicijativom ali i udarcem u mrežu.

Grk u trećem setu je osvojio samo dva poena na servisu srpskog tenisera do taj-brejka.

U taj-breku je prvi, ipak, pogriješio Đoković, odmah potom Grk za 4:4, i još jednom… Đoković je taj-brejk dobio sa 7:4.

Rune je do finala dobio četvoricu igrača iz top 10, i u sjajnoj je formi. Ukoliko osvoji biće 10. u ATP rejtingu, a ako izgubi finale sa sadašnje 18. pozicije napredovaće šest mjesta.

Rune se finala domogao pobjedom nad Feliksom Ože-Aijasimom, i revanširao mu se za poraz u finalu Bazela u prethodnom turniru. Prije njega je dobio Stena Vavrinku a ond aredom igrače iz Top 10 – Huberta Hurkača (10), Andreja Rubljiova (9), Karlosa Alkarasa (1) i Ože-Alijasima (8).