Meč o kojem će se pričati – Nadal pobijedio Đokovića u epskom duelu na Rolan Garosu

U teniskom klasiku četvrtfinala Rolan Garosa, Rafael Nadal je savladao Novaka Đokovića u četiri seta.

Naime, Španac je slavio rezultatom 3:1 (6:2, 4:6, 6:2, 7:6).

Tako će Rolan Garos dobiti novog šampiona, s obzirom da je prvi reket svijeta branio trofej.

Nadal je dominantno počeo meč, prepustivši Novaku samo dva gema, pa je prvi set riješio u svoju korist 6:2.

I u drugom setu je Španac imao prednost, čak 3:0, ali se Đoković „probudio“ osvojivši četiri uzastopna gema, što ga je dovelo do osvajanja drugog seta i izjednačenja.

Treći set Nadal dobija identičnim rezultatom kao prvi 6:2, i to bez većih problema.

Četvrti set je donio najviše uzbuđenja – bio je Đoković u vođstvu 3:0, pa 5:3, i kada se činilo da ćemo gledati peti set, Španac se nije predavao. Uspio je da izbori i osvoji taj brejk, što mu je donijelo pobjedu na meču i plasman u polufinale Rolan Garosa.

U polufinalu, protivnik će mu biti Njemac Aleksandar Zverev, koji je savladao Karlosa Alkarasa