Srpski juniori zlatni u Podgorici

Vaterpolo reprezentacija Srbije do 19 godina postala je šampion Evrope!

U finalu za pamćenje u Podgorici, izabranici selektora Uroša Stevanovića pobijedili su Španiju 9:8 i postali treća mlada selekcija Srbije koja je ovog ljeta osvojila odličje na velikim takmičenjima.

“Delfini” su u finalu savladali selekciju Španije 9:8.

Vasilije Martinovic

Hrvati su završili kao peti, pošto su u meču za plasman nadigrali Italiju 14:11.

Crna Gora je nastup završila na sedmoj poziciji

Ministarstvo sporta i mladih Crne Gore

Ministar sporta i mladih, Vasilije Lalošević, dodijelio je pehar najboljoj ekipi – Srbije, na Evropskom prvenstvu u vaterpoludo 19 godina.