Veliki uspjeh: Vaterpolisti Crne Gore u četvrtfinalu SP i idu u Pariz

Vaterpolisti Crne Gore izborili su plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva i ujedno osigurali vizu za Olimpijske igre u Parizu, pošto su u osmini finala šampionata u Dohi pobijedili Rumuniju 12:9.

Naša selekcija će tako peti put nastupiti na Olimpijskim igrama, nakon Pekinga, Londona, Rija i Tokija.

Rival u borbi za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva biće nam Španija.

Očajno su „ajkule“ ušle u meč, dozvolile rivalu da u dva navrta ima po tri gola prednost 4:1 i 5:2.

Nakon uvodne dionice gubili smo 5:3, ali smo onda reagovali u drugoj dionici.

Izjednačili smo na startu tog perioda na 5:5, da bi na četiri minuta do odmora prvi put poveli, kada je pogodio Averka 7:6.

Ukropina je na startu treće četvrtine prvi put donio plus dva, a tu razliku smo imali u još nekoliko navrata, da bi Matković u finišu zapečatio sudbinu Rumuna i postavio konačnih 12:9.

Crnogorsku selekciju do pobjede vodili su Miroslav Perković i Konstantin Averka sa po tri, Aleksa Uropina je postigao dva, a po gol Aljoša Mačić, Vasilije Radović, Vlado Popadić i Dušan Matković.